Zmiana serwisu urządzeń fiskalnych

Czasami nie potrafimy się dogadać z naszym dotychczasowym serwisem kasy fiskalnej lub nie odpowiada nam jakość wykonywanych usług. Często dokonany zakup kasy fiskalnej przez internet wiąże się z dużą odległością od serwisu. Może też dotychczasowy serwis zostać zlikwidowany i zakończyć swoją działalność gospodarczą. Co zrobić w takiej sytuacji?

serwis ORFIN.info

Oszczędzisz sobie zbędnych zmartwień, gdy zmienisz serwis fiskalny na lepszy. Nie daj sobie wmówić, że zgodnie z przepisami nie możesz tego zrobić. Możesz zmienić serwis fiskalny - wymaga to tylko dopełnienia pewnych formalności:
Złożyć w serwisie głównym wniosek o zmianę podmiotu prowadzącego serwis kasy
Dokonać opłaty Producentowi kas za wydanie zgody *
po otrzymaniu decyzji zawiadomić Naczelnika Urzędu Skarbowego o zaistniałej zmianie
* - jeżeli dotychczasowy serwis istnieje i posiada odpowiednie uprawnienia - zmiana może wiązać się z opłatą u producenta - lecz w zamian za to my zrekompesujemy to np. pierwszym przeglądem technicznym w atrakcyjnej cenie.

skontaktuj się z nami - prześlemy konkretny wniosek producenta i poinformujemy o ewentualnych kosztach

Jeśli wybierzesz nasz serwis fiskalny ORFIN.info, przestaniesz mieć wątpliwości co do jakości świadczonych usług. Skończą się Twoje problemy z serwisem, do którego nie można się dodzwonić. Nie będziesz już oczekiwał w nieskończoność na interwencję w razie awarii kasy. To jeszcze nie wszystko - gdy wybierzesz nasz serwis, przestaniesz obawiać się kontroli skarbowych, ponieważ Twoja kasa będzie zawsze sprawna i spełniająca wymogi fiskusa. Nie czekaj - zmień serwis fiskalny teraz.

Od 1.07.2019 r. wchodzą nowe przepisy, które umożliwią szybką i bezpłatną zmianę serwisu kas fiskalnych. serwisant kas Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących § 10 pkt. 3: Podatnik używający kasy może dokonać zmiany podmiotu prowadzącego serwis. O dokonanej zmianie podatnik, w terminie 5 dni od dnia jej dokonania, jest obowiązany powiadomić podmiot prowadzący serwis główny. Do dokonania przez podatnika zmiany nie jest wymagana zgoda podmiotu prowadzącego serwis główny.
Musi tylko sprawdzić czy nowy serwis ma odpowiednie uprawnienia, § 10 pkt. 4: Podatnik dokonując zmiany, o której mowa w ust. 3, jest obowiązany do wyboru podmiotu prowadzącego serwis, który na dzień dokonywania tej zmiany widnieje w wykazie serwisantów
Termin obowiązywania powyższych przepisów wynika z § 65. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 maja 2019 r., z wyjątkiem § 9 ust. 3 i 4, który wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2019 r.