Outsourcing IT

Czym jest Outsourcing IT? Usługa ta polega na przekazaniu części bądź całości zadań związanych z informatyką firmie zewnętrznej. Pozwala tym sposobem skoncentrować się Państwa firmie na swoim głównym zadaniu, mając zagwarantowaną fachową opiekę informatyczną zapewniającą ciągłość pracy. outsourcing IT Outsourcing to po prostu partnerstwo dwóch przedsiębiorstw w zakresie opieki informatycznej. Wyspecjalizowana firma oferuje swoje usługi innym firmom. Outsourcing jest od wielu lat za granicą i od niedawna także w Polsce z powodzeniem wykorzystywany przez wiodące skomputeryzowane firmy i przedsiębiorstwa. Jest to przede wszystkim sposób na lepsze zarządzanie firmą.
Nasza oferta w tym zakresie skierowana jest zarówno do małych i średnich firm, które nie mają możliwości czy potrzeby tworzenia własnego stałego personelu informatycznego, a którym zależy na prawidłowym funkcjonowaniu sprzętu komputerowego. Dokładna analiza potrzeb każdego Klienta pozwala dostosować naszą ofertę do jego indywidualnych oczekiwań i zrealizować najbardziej wymyślne projekty informatyczne.

Naszą misją jest współtworzenie sukcesu finansowego i organizacyjnego naszych klientów poprzez dostarczanie kompleksowych, niezawodnych i najwyższej jakości rozwiązań teleinformatycznych, zaawansowanych technologicznie usług oraz obniżanie kosztów obsługi informatycznej firmy.
Przekazanie przez firmę swojej działalności informatycznej zewnętrznemu usługodawcy pozwala jej na koncentrację na podstawowym przedmiocie działalności, a zarazem umożliwia dostęp do najnowszych technologii i efektywnych rozwiązań informatycznych. Firma powinna móc skoncentrować się na swojej działalności, a nie borykać się z problemami z dziedziny informatyki. Komputery powinny pomagać w pracy, a nie ją utrudniać, a kiedy pojawia się problem, powinien on być szybko usunięty.

Profilaktyka. Stały nadzór nad systemem informatycznym jest w stanie uchronić go przed większymi awariami. Obserwacja systemu przez informatyka oraz znajomość potrzeb użytkowników jest podstawą do prawidłowej eksploatacji i rozwoju każdego systemu informatycznego pomocnego w działalności organizacji. Awarie, które mogą doprowadzić do utraty danych, nie muszą wyglądać zbyt groźnie: zanik zasilania, niestabilna praca sieci elektrycznej, burza, awaria systemu operacyjnego, utrata plików systemowych. Wg danych statystycznych 90% awarii dałoby się wcześniej zapobiec. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że zdecydowanie tańszym i lepszym rozwiązaniem jest zapobieganie awariom i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pracy sprzętu komputerowego czy sieci komputerowej, niż np odzyskiwanie danych. Powierzenie opieki serwisowej naszej firmie uchroni Państwa przed niespodziewanymi stratami, jakie mogą powstać podczas przypadkowej awarii sprzętu komputerowego. Celem umowy jest stworzenie stałego nadzoru nad systemem komputerowym, który bez uciążliwych przestojów w eksploatacji powinien służyć Państwu w codziennej pracy.
Awaria rzadko doglądanego systemu oznacza wydłużony czas naprawy. Dzieje się tak głównie ze względu na brak informacji o aktualnym stanie sprzętu, oprogramowania oraz ich konfiguracji. Poważniejsza awaria oznacza dłuższą przerwę w działalności organizacji. Stała opieka informatyczna umożliwia szybsze rozwiązywanie problemów.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty Outsourcingu?
Brak stałego nadzoru jest bardzo kosztowny. Dłuższa awaria to straty w działalności organizacji zwłaszcza, gdy uległ awarii element systemu, bez którego nie można pracować wydajnie. Bywają sytuacje, gdy awaria systemu informatycznego całkowicie wstrzymuje pracę organizacji. Dłuższa interwencja specjalisty z zewnątrz oznacza także wyższe koszty dla użytkownika. Stała opieka to tańszy sposób na eksploatację systemu informatycznego.
Wiedza i doświadczenie: Ze względu na dynamiczny rozwój informatyki, jeden człowiek nie jest w stanie zdobywać na bieżąco specjalistycznej wiedzy na wszystkich jej płaszczyznach. Nasza firma zatrudnia specjalistów w każdej z dziedzin informatyki, którzy bez przerwy doskonalą swoje umiejętności i na bieżąco śledzą wydarzenia na rynku informatycznym. Posiadamy bardzo duże doświadczenie, nabywane u różnych klientów. Opieka informatyczna to skuteczniejsza informatyzacja dzięki stykaniu sie specjalisty z wieloma różnymi problemami.
Mniejsze koszty: Wszystkie wykonywane przez nas usługi można wliczyć w koszty działalności firmy (pomija się koszty związane z zatrudnieniem). Na współpracy z naszą firmą zyskują Państwo bardzo dużo. Nie muszą Państwo ponosić kosztów zatrudniania pracownika czyli oszczędności finansowe - taniej jest współpracować z nami niż zatrudnić informatyka.

    W przeciwieństwie do stałego personelu, my:
  • nie chorujemy,
  • nie jeździmy na urlopy,
  • nie żądamy podwyżek,
  • mamy własne zaplecze techniczne,
  • nie oczekujemy pokrycia kosztów naszych szkoleń, które są niezbędne do podnoszenia kwalifikacji.

Świadczone przez nas usługi ...
Ciągła rozbudowa naszej firmy oraz stały kontakt z Klientem pozwala nam "wyprzedzać" problemy, a czas reakcji i naprawy ogranicza się do realnego minimum. Jako firma informatyczna zatrudniająca specjalistów możemy zapewnić Państwu dużo większy poziom wiedzy i doświadczenia niż nawet najlepsza pojedyncza osoba zatrudniona u Państwa na etacie. Ponadto gwarantujemy: utrzymanie sprawności i optymalizacja wydajności infrastruktury informatycznej; konfiguracja komputerów, sieci komputerowej oraz serwerów; diagnostyka i zapobieganie awariom; dobór oraz dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania; wykonywanie kopii bezpieczeństwa danych; uporządkowanie, inwentaryzowanie platformy sprzętowej i programowej; administracja bazami danych; analiza sytuacji oraz potrzeb technologicznych firmy; doradztwo w zakresie modernizacji, zakupu nowego sprzętu i oprogramowania; instalacje nowego oprogramowania; dobór strategii wdrożenia technologii; doradztwo w zakresie wykorzystania IT w procesach biznesowych; projektowanie obiegu informacji w firmie; reorganizacja procesów biznesowych z dostosowaniem do IT; doradztwo i wsparcie technologiczne; ocena projektów inwestycyjnych w obszarze IT; wdrożenia IT;
Nasze metody pozyskiwania najlepszych zasobów, integracji najnowszych technologii i usprawniania procesów biznesowych pozwalają nam dostarczyć wysokiej klasy usługi informatyczne. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pełna obsługa informatyczna, wsparcie techniczne, doradztwo IT lub dostosowanie nowych technologii do procesu biznesowego jesteśmy gotowi dostarczyć naszą wiedzę i doświadczenie. Doświadczenie naszej firmy pochodzi nie tylko ze znajomości naszego biznesu, ale również ze znajomości biznesu klienta.

Na czym polega taka usługa?
Przed podjęciem decyzji o współpracy z nami, podejmujemy się wykonania w Państwa firmie bezpłatnego audytu częściowego, który do niczego Państwa nie zobowiązuje ani finansowo ani formalnie. Po wykonaniu takiego audytu zdecydują Państwo czy warto z nami współpracować. Nasza współpraca może odbywać się w różny sposób:

  1. Praca na zasadzie zleceń - pojawia się problem w Państwa firmie, my przyjeżdżamy rozwiązujemy go - każda usługa jest osobno fakturowana. Serwis odbywa się u klienta - cena godziny pracy informatyka to 80,00 zł netto (dojazd GRATIS na terenie Wałbrzycha) - koszt liczony za każdą rozpoczętą godzinę, przy dłuższych pracach możliwość negocjacji ceny.
  2. Praca na podstawie zawartej umowy Informatycznej Opieki Serwisowej. Koszt podstawowej Opieki wg Umowy to 100 zł netto. W ramach opłaty podstawowej dajemy 2 godziny usługi gratis. Jeżeli nie wystąpią żadne awarie – dokonamy dwukrotnej kontroli lub/i konserwacji sprzętu i oprogramowania. W przypadku awarii przyjeżdżamy w ciągu max. kilku godzin i rozwiązujemy problem. Za usługi powyżej dwóch godzin Klient płaci 60 zł netto za każdą godzinę. Prowadzimy miesięczny rejestr, na którym Klient potwierdza ilość wizyt i czas ich trwania. Za świadczone usługi wystawiamy jedną fakturę na koniec miesiąca rozliczeniowego.
  3. Stała obecność (od 3 do 8 godzin dziennie) oddelegowanego pracownika naszej firmy w Państwa przedsiębiorstwie. W tym przypadku opłata jest uzależniona od typu wykonywanej pracy jak i od czasu pracy naszego pracownika – ustalamy ją indywidualnie w drodze negocjacji.
 
Proponujemy wykonanie częściowego audytu w Państwa firmie - bezpłatnie i bez zobowiązań. Decyzję o naszej dalszej współpracy podejmiecie Państwo po sprawdzeniu jakości naszej pracy i wyników audytu. Prosimy o kontakt.