Monitoring Wspólnot Mieszkaniowych

Coraz bardziej popularne systemy telewizji przemysłowej instalujemy również we Wspólnotach Mieszkaniowych. Budynki tego typu borykają się z wieloma problemami takimi jak zniszczenia elewacji, podrzucanie gabarytów, uszkodzenia parkujących samochodów, kradzież wózków dziecięcych czy rowerów. Różnego rodzaju sytuacji można wyliczać bez końca. Z pomocą przychodzi nowoczesna telewizja przemysłowa.

Wspólnot Mieszkaniowych

Monitoring to przede wszystkim prewencja. Typowy wandal - graficiarz czy sąsiad podrzucający gabaryty nie chcąc płacić za wywóz wiedząc, że na budynku zainstalowany jest monitoring, dwa razy się zastanowi zanim dopuści sie czynu zakazanego. Tyczy się to każdej podobnej sytuacji a zwłaszcza wandali i małoletnich, którzy w takiej sytuacji wybiorą sąsiedni budynek bez dozoru kamer. Bardzo istotnym elementem w przypadku instalacji monitoringu dla Wspólnoty Mieszkaniowej jest dobre oznakowanie i stosowne dobranie kamer. Plakietka "uwaga obiekt monitorowany" może zdziałać naprawdę bardzo dużo.

Koszt instalacji kamer przemysłowych dla Wspólnoty Mieszkaniowej waha się od 500 do 800 zł za kamerę. W tej cenie wliczony jest już rejestrator, dysk twardy, okablowanie, kamery oraz cała usługa instalacyjna. W przypadku instalacji 4 kamer na budynku cena wyniesie w granicach 1900 - 2900 zł. Możliwy jest również montaż pojedynczej kamery IP WiFi z zapisem na karcie SD - wtedy może wynieść tylko kilkaset złotych! Koszt instalacji monitoringu jest niezauważalny jeżeli porównamy go do kosztu remontu zniszczonej elewacji przez wandali.
Często remont obejmuje nie tylko malowanie ale również większe naprawy i wypełnienia o ile nasz budynek jest ocieplony styropianem, który podatny jest na zniszczenia mechaniczne. Instalując kamery przemysłowe możemy skutecznie chronić elewację budynku przez wiele lat nie tylko przed graficiarzami ale i wandalami.

Niższa stawka VAT = 8%. Jeżeli Wspólnota Mieszkaniowa nie czerpie pożytków z tytułu wynajmu powierzchni lub sprzedaży miejsca reklamowego na elewacji oraz nie posiada żadnych dodatkowych przychodów jest klasyfikowana jako budynek wielorodzinny KOOB112. W skład wspólnoty mogą wchodzić także lokale użytkowe, jednak nie mogą stanowić więcej niż 50% ogólnej powierzchni. W takiej sytuacji każdy instalator może wykonać montaż monitoringu z niższą stawką VAT 8%. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt przy analizowaniu oferty od wykonawcy bo na samym podatku VAT można sporo oszczędzić.

Skontaktuj się z naszym konsultantem, aby zlecić wycenę monitoringu, korzystając z prostego formularza.
Wycena najczęściej dokonywana jest bez konieczności wizyty naszego pracownika. Przed wysłaniem oferty telefonicznie uzgadniamy szczegóły instalacji monitoringu.
Wycena jest oczywiście bezpłatna i niezobowiązująca.


ORFIN.info