płatnośc zbliżeniowo

#ZdrowoBezgotówkowo

Ogranicz ryzyko zakażenia koronawirusem...
m.in. przyjmując płatności kartami do 100 zł zbliżeniowo!

Nie masz terminala płatniczego? To nie problem!
Możesz skorzystać z programu Polska Bezgotówkowa i wziąć go na rok całkiem za darmo! Nie płacisz przez dwanaście miesięcy za wynajem i prowizję do 100 tys. zł

więcej informacji: tel. 501 634 344
Nasze sklepy pracują w normalnych godzinach - jednak prosimy o telefoniczne umówienie się.

 
ZALECENIA DLA SPRZEDAWCÓW

  • Promuj płatności bezgotówkowe – wydrukuj kartę informacyjną i powieś ją w widocznym miejscu! pobierz kartę
  • Pilnuj, by pracownicy sklepu regularnie i dokładne myli ręce ciepłą wodą z mydłem (przez 30 sekund) lub dezynfekowali je środkiem na bazie alkoholu (minimum 60 procent). Przypomnij im zasady BHP.
  • Dbaj, by kasy samoobsługowe, blaty, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze, wózki i koszyki, a także terminale płatnicze i klawiatury były regularnie czyszczone środkiem dezynfekującym lub przecierane wodą z detergentem. Zanim odkazisz terminal, włóż jednorazowe rękawiczki ochronne, odłącz pinpad od terminala POS, wyłącz terminal i odłącz go od źródła zasilania; w przypadku terminali mobilnych wyłącz urządzenie. Następnie środek czyszczący nanieś na czysty materiał z miękkiej bawełny lub flaneli i odciśnij nadmiar płynu (nadmiar płynu mógłby przedostać się do wnętrza obudowy i uszkodzić terminal; z tego powodu nigdy nie rozpylaj środka czyszczącego bezpośrednio na urządzenie). Pilnuj też, by regularnie i starannie sprzątane były, z użyciem wody z detergentem, wszystkie pomieszczenia wspólne.
  • Nie obawiaj się zwracać uwagę tym, którzy nie zachowują bezpiecznej odległości od klientów i kasjera (1,5 metra). Ogranicz też w sklepie ekspozycję żywności niepakowanej.

Zdrowo pamiętać o innych. Pamiętaj o bliskich Ci osobach – to trudny czas dla seniorów i osób żyjących samotnie. Krótka rozmowa telefoniczna na pewno poprawi im humor. Wybierając się na zakupy – o ile czujesz się na siłach – pamiętaj o sąsiadach. Zwłaszcza osobach starszych, które wychodzenie z domu powinny ograniczyć do minimum. W widocznym miejscu możesz również umieścić ogłoszenie z informacją o oferowanej pomocy. Pamiętaj, aby stosować się do ogólnych zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Dbaj o higienę i staraj się we własnym zakresie minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa.

Zdrowo teraz zostać w domu. Korzystaj z możliwości internetu – rozmawiaj ze znajomymi przez komunikatory i znajdź nowe formy wspólnej rozrywki. Ogranicz wychodzenie z domu – także do sklepu. Twórz listy zakupów, nie wychodź po jedną rzecz. Nawet zakupy spożywcze możesz zrobić teraz online. Za zakupy płać bezgotówkowo - używaj karty lub urządzenia mobilnego – w ten sposób minimalizujesz zagrożenie zarażenia. Często dezynfekuj telefon. Pamiętaj, że ograniczenie aktywności i bezpośrednich spotkań ma ogromne znaczenie dla rozprzestrzeniania się wirusa. #zostańwdomu