ORFIN.info - strona główna
Wałbrzych
ul. 11 Listopada 31
tel. 74 846 90 80

Kasy fiskalne w kantorach wymiany walut w 2018 r.

 
Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 grudnia 2017 r. anulowało zwolnienie z obowiązku posiadania kas kantory. Oznacza to, że wszystkie podmioty świadczące usługi wymiany walut (z wyłączeniem banków i SKOK) kasy fiskalne w kantorach walutdo 31 marca 2018 r. muszą zainstalować urządzenia fiskalne bez względu na osiągany przychód.  
 
zobacz Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów
 
Świadczenie usług wymiany walut będzie wymagało posiadania drukarki lub kasy fiskalnej, które będą rejestrowały sprzedaż walut. Zdecydowanie lepsze do kantorów są drukarki fiskalne, ponieważ pozwalają drukować dokumenty niefiskalne czyli: raporty, dowody kupna etc.
drukarki fiskalne w kantorach walut
  • drukarka fiskalna - rozwiązanie droższe, lecz wygodniejsze
Aby korzystać z funkcjonalności drukarki fiskalnej potrzebujemy też oczywiście komputera i programu do obsługi kantoru. Większość kantorów już jednak od dawna korzysta takie oprogramowania. Jeśli jednak potrzebujesz również oferty na komputer i specjalistyczny program do kantoru - prosimy o kontakt, przygotujemy atrakcyjną ofertę.
Drukarka fiskalna to najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ po prostu drukujemy paragon w momencie rejestracji transakcji korzystając z programu do obsługi kantoru. Dodatkowo ta sama drukarka może emitować inne niefiskalne wydruki, więc nie potrzebna już dodatkowa drukarka termiczna.
 
zobacz naszą ofertę drukarek fiskalnych - z gwarancją najniższej ceny!
 
kasy fiskalne w kantorach walut
  • kasa fiskalna - najtaniej, ale bez współpracy z system komputerowym
Jeśli w swoim kantorze nie korzystasz z programu komputerowego - zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem będzie zakup kasy fiskalnej. Na to rozwiązanie możesz również zdecydować się również wówczas gdy korzystasz z programu do obsługi kantoru. Jednak wtedy będziesz musiał wykonywać dwie operacje przy rejestracji transakcji: wystawić dowód sprzedaży w komputerze i niezależnie na kasie wystawić paragon.
 
zobacz naszą ofertę kas fiskalnych - z gwarancją najniższej ceny!