Kasy fiskalne w kantorach wymiany walut w 2018 r.

kasy w kantorach w 2018

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 grudnia 2017 r. anulowało zwolnienie z obowiązku posiadania kas kantory. Oznacza to, że wszystkie podmioty świadczące usługi wymiany walut (z wyłączeniem banków i SKOK) kasy fiskalne w kantorach walut do 31 marca 2018 r. muszą zainstalować urządzenia fiskalne bez względu na osiągany przychód (zobacz Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów)

Świadczenie usług wymiany walut będzie wymagało posiadania drukarki lub kasy fiskalnej, które będą rejestrowały sprzedaż walut. Zdecydowanie lepsze do kantorów są drukarki fiskalne, ponieważ pozwalają drukować dokumenty niefiskalne czyli: raporty, dowody kupna etc.

  • drukarka fiskalna - rozwiązanie droższe, lecz wygodniejsze

Aby korzystać z funkcjonalności drukarki fiskalnej potrzebujemy też oczywiście komputera i programu do obsługi kantoru. Większość kantorów już jednak od dawna korzysta takie oprogramowania. Jeśli jednak potrzebujesz również oferty na komputer i specjalistyczny program do kantoru - prosimy o kontakt, przygotujemy atrakcyjną ofertę.

Drukarka fiskalna to najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ po prostu drukujemy paragon w momencie rejestracji transakcji korzystając z programu do obsługi kantoru. Dodatkowo ta sama drukarka może emitować inne niefiskalne wydruki, więc nie potrzebna już dodatkowa drukarka termiczna.

zobacz naszą ofertę drukarek fiskalnych - z gwarancją najniższej ceny!
 
  • kasa fiskalna - najtaniej, ale bez współpracy z system komputerowym

Jeśli w swoim kantorze nie korzystasz z programu komputerowego - zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem będzie zakup kasy fiskalnej. Na to rozwiązanie możesz również zdecydować się również wówczas gdy korzystasz z programu do obsługi kantoru. Jednak wtedy będziesz musiał wykonywać dwie operacje przy rejestracji transakcji: wystawić dowód sprzedaży w komputerze i niezależnie na kasie wystawić paragon.

zobacz naszą ofertę kas fiskalnych - z gwarancją najniższej ceny!